Witamy na nowej stronie NORD WEST UM !!!

Ustronie Morskie to miejscowość położona wzdłuż wybrzeża nad otwartym morzem wchodzi w skład Strefy Ochrony Uzdrowiskowej należącej do europejskiego systemu obszarów chronionych Natura 2000.

Miłośnikom nadmorskiego wypoczynku udostępniamy szerokie plaże o czystym piasku, błękitnej wodzie morskiej oraz bogate w jod powietrze, okolice Ustronia posiadają własny mikroklimat, którego głównym atutem jest aerosol morski. Aerosol odgrywa dużą rolę w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, powstaje on w wyniku uwalniania się mikroskopijnych cząstek: jodu, soli, chlorków, bromu oraz innych leczniczych związków uwalnianych z wody morskiej, największe ich stężenie występuje w czasie sztormów.

Na terenie miejscowości znajduje się centrum sportowo-rekreacyjne z basenami: Helios. W okresie letnim odbywają się liczne cykliczne imprezy sportowo-rozrywkowe w tym turniej siatki plażowej i nożnej. W muszli koncertowej w nadmorskim parku odbywają się koncerty oraz występy artystyczne. W Gminnym Ośrodku Kultury znajduje się bogato wyposażona biblioteka, sala kinowa oraz galeria.

Wiele rozrywki dla małych i dużych dostarcza: park linowy, mini zoo, karuzela Ustronie Morskie jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości na polskim wybrzeżu.

Warto przyjechać tu na weekend aby przekonać się o wyjątkowości tego miejsca, spędzić tu niezapomniane wakacje w okresie letnim, doskonałym pomysłem będzie również długi spokojny urlop w okresie wiosennym lub jesiennym